Διαγωνισμός για τον πιο εντυπωσιακό χαρταετό θα πραγματοποιηθεί ανήμερα της Καθαράς Δευτέρας στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων που διοργανώνει ο Δήμος Σερρών (Αντιδημαρχία Πολιτισμού). Στον διαγωνισμό, ο οποίος θα ξεκινήσει στις 11:00 το πρωί, μπορούν να συμμετάσχουν παιδιά και γονείς. Ο πιο εντυπωσιακός χαρταετός θα πάρει δώρο ένα σύγχρονο τάμπλετ.
Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων θα προσφερθούν δωρεάν Σαρακοστιανά Εδέσματα, ενώ θα ακολουθήσει γλέντι με λαϊκοδημοτική μουσική από επταμελές καλλιτεχνικό συγκρότημα.
![](https://serres365.gr/wp-content/uploads/2024/03/ΑΦΙΣΑ-Κ.ΔΕΥΤΕΡΑ-1-1008x1080-1-960x1029.png)